طراحی دکوراسیون داخلی
07
ژانویه

انواع سبک دکوراسیون

انواع سبک دکوراسیون!

طراحی دکوراسیون داخلی و انواع آن :

شاید خیلی از ماها در زندگی روزمره با انواع و اقسام دکوراسیون ها و سبک های آنها برخورد داشته باشیم

اما بخاطر نداشتن اطلاعات کافی در تشخیص نوع سبک دچار مشکل شویم.

و تنها به دو سبک مدرن و کلاسیک تکیه کنیم.

در این بلاگ ارگو چندین سبک را برای شما معرفی میکند . به اختصار نکات مهمی را از هر سبک در اختیار شما قرار میدهد.

سبک مدرن:

سبکی که با دیدن چیدمانی با ترکیب رنگ مناسب و استفاده از وسایل جدید تنها اسم مدرن در ذهن بیننده می اید.استفاده از رنگهایی روشن برای بزرگ نشان دادن فضا، انتخاب مبلمان ظریفتر از نکاتی است که اصولا در سبک مدرن رعایت می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک :

طراحی دکوراسیون داخلی ، به سبک کلاسیک، سبکی با چیدمان قدیمی که برای همه ی افراد به راحتی قابل تشحیص است. با استفاده از عناصری مانند پارچه های مخمل کبریتی، پارچه های چهارخانه ،  چرم های براق و طبیعی ،  چوب هایی با برش های سخت و غیر ظریف و یا استفاده از یک مبل چستر و مبل های تک نفره کوئین سبکی کلاسیک را میتوانید ایجاد کنید.

سبک معاصر:

تعریف شما از سبک معاصر چیست؟ تعریف ارگو از سبک معاصر اینگونه است که در چیدمانی به سبک معاصر استفاده از یک آثار هنری (بزرگ یا کوچک) در چیدمان سبکی معاصر را برای شما درست میکند.

سبک تلفیقی:

از اسم این سبک کاملا مشخص است که از چه می خواهد حرف بزند، ترکیب سبک ها با سلیقه ی شخصی اما رعایت کردن حد و حدود مرزهای این سبک می تواند چیدمانی دلپذیر را برای شما درست کند.

اصلی ترین نکته استفاده ی درست و بجا از ترکیب رنگ مناسب است. این نکته را فراموش نکنید.

سبک روستیک:

خیلی از ماها زندگی در یک مزرعه رو دوست داریم و دلمان میخواهد برای مدتی هم شده این سبک زندگی را تجربه کنیم، اما خوب زندگی در یک مزرعه کار آسانی نیست، اما نگران نباشید با سبک روستیک حداقل میتوانید کمی از این نوع زندگی را تجربه کنید.

در سبک روستیک استفاده از وسایل عتیقه یا درب هایی چوبی که معصولا به رنگ سبز یا آبی فیروزه ای و خاکستری و سفید است می توان طبیعی بودن را به فضا القا کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک

سبک صنعتی:

حتی اسم این سبک یه فضایی مثل یه کارخونه ای که در آن پر از ابزار آلات است را در ذهن مخاطب تداعی میکند. درست است در این سبک میتوانید برای تزیین یک دیوار از سیم و قلاب برای خود جایی برای عکس های سیاه سفید خود درست کنید.

صندلی های فلزی استفاده از قفسه هایی از جنس لوله سبکی صنعتی داشته باشید.

طراحی-دکوراسیون-به-سبک-صنعتی
طراحی-دکوراسیون-به-سبک-صنعتی

سبک ساحلی :

صدای موج دریا توی گوشتون پیچید حس خوب و آرامش دریا بهتون منتقل شد. نسیم خنکی هم صورتتان را نوازش کرد،چیدمان به سبک ساحلی دقیقا باید همین حس را به کسی که وارد فضایی که شما به این سبک چیدمان کردید بدهد.

استفاده از رنگ آبی و سفید و رنگ های روشن قطعا از اصلی ترین نکاتیست که باید رعایت شود، برای تزیینات میتوانید از صدف هایی که به راحتی میتوانید از کنار ساحل جمع آوری کنید، استفاده کنید.

سبک سنتی و ایرانی:

گلیم ، پشتی ، آویزهای سنتی، کوسن های سنتی  مبل های کوچک چوبی با رنگ چوب روشن (یا چوب راش ) یک فضای سنتی را براتون ایجاد میکند.

اگر با سبک ها به خوبی آشنا نشده اید، نگران نباشید، هر سبک به صورت جداگانه برای شما در بلاگ های دیگر توضیح داده شده است.