نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان که همان رنگ امیزی و نقاشی کردن ساختمان را شامل می شود، از جمله روش های جذاب تر کردن محیط اطراف می باشد که با اندک تلاشی می توان محیطی جدیدی را رقم زد.
نقاشی ساختمان یکی از کارهایی است که با پرداخت هزینه ای نسبتا کم، می توانید به کمک آن حس و حال فضا و محیط اطراف خود را تغییر بدهید. این مسئله در بعد روحی روانی نیز موثر بوده و باعث سرزندگی و طرا‌وت روحیه افراد ساکن در آن محیط می شود.
نقاشان ساختمان با بهره برداری از اصول اختلاط رنگ ها و ترکیب آنها کنار یکدیگر، طرح و رنگی مطلوب را برای مشتری به ارمغان می اورند.
انتخاب یک نقاش ساختمان خوب، که نسبت به اصلاعات و دانش های این حوزه بروز باشد، بسیار حائز اهمیت می باشد.
شرکت های متفاوتی در این حوزه در حال فعالیت هستند، که یکی از آنها شرکت ارگو‌ می باشد.
شرکت ارگو جهت ارائه دادن سرویسی مطلوب به مشتریان، از کادری مجرب بهره برده و امکاناتی را در اختیار آنها قرار داده است. از قبیل این امکانات، می توان به مشاوره ی رایگان از طرف شرکت ارگو به صورت تلفنی و حضوری در محل اجرای کار، اشاره کرد.

مراحل نقاشی دیوار ها در نقاشی ساختمان

اولین مرحله در اکثر کارهای ساختمانی که دست به تغییر یک قسمت از محیط مورد نظر شما می زنند، پاک سازی آن منطقه است. در این مرحله، محیط و فضای مورد اجرا را از اشیایی که کثیف نشدن آنها برای ما حائز اهمیت است، تخلیه می کنیم و اجزایی مانند در و پنجره را نیز هم که قابل جدا کردن نیستند، توسط کاوری پلاستیکی پوشش داده می شوند.
در مرحله ی دوم، سعی میکنند ناحیه ای را که قصد اجرای کار را بر روی آن داریم، عاری از هرگونه پستی بلندی کنیم و به کمک بتونه کاری هر گونه خراش و فرورفتگی را برطرف کنیم. این مرحله را به اصطلاح بتونه کاری می نامند.
مرحله ی سوم، که اخرین مرحله قبل از اجرای کار به حساب می اید، مرحله ی استفاده از پرایمر است.
پرایمر ها در نقاشی ساختمان، قبل از استعمال رنگ بر روی سطح، استفاده می شوند تا جلا و رنگ کار را بیشتر کرده و همچنان عمر و دوام رنگ را بالا ببرند. پرایمر ها در دو رنگ سفید و خاکستری هستند، که انتخاب استفاده از هرکدام بستگی به رنگی دارد که قصد استفاده از آن را دارید.
مرحله ی آخر نیز استعمال رنگ می باشد. در این مرحله وابسته به اینکه از چه نوع رنگی استفاده می کنید، می توانید رنگ را خودتان بزنید و یا اینکه از نقاش ساختمان کمک بگیرید.

انواع رنگ نقاشی ساختمان

حوزه ی کاری نقاشی ساختمان می تواند گسترده و بسیار متنوع باشد. در حال حاضر انواع رنگ های ساختمانی در بازار موجود می باشد که هر کدام طرحی را باب سلیقه ی مشتری ارائه می دهند.
دسته بندی کلی رنگ های ساختمانی به صورت، رنگ پلاستیک، روغنی، اکریلیک، نانو و مولتی کالر می باشد.
قدیمی ترین و اشنا ترین دسته از رنگ ها، رنگ های پلاستیک هستند. استفاده از این رنگ ها بسیار راحت بوده که حتی نیاز به نقاش نیز ندارد. کاربرد عمده ی این رنگ در محیط هایی مانند کمد دیواری و مکان هایی است که کمتر استفاده می شوند، چرا که این رنگ زود کثیف می شود. این رنگ ها بسیار زود خشک می شوند.
دسته ی دوم رنگ ها، رنگ های روغن می باشند. رنگ های روغن دارای انواع مات، براق و نیمه مات می باشد. کاربرد های رنگ های مختلف متفاوت است. رنگ های روغنی قابل شست و شو هستند و پوشش دهی بالایی را دارند. گفتنی است که رنگ های روغن بوی بدی هم را دارند.
دسته ی بعدی رنگ ها، رنگ نانو می باشد. رنگ های نانو مقاومت بالایی را دارند و در شرایط جوی مختلف خاصیت های خود را تغییر نمی دهند. شست و شوی این رنگ بسیار راحت است، چرا که ضد باکتری و قارچ می باشند . رنگ های نانو از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه نیستند، ولی روی هر سطحی قابل اجرا می باشد.
رنگ های اکریلیک که نسبتا جدید شناخته می شوند. پایه ی رنگ اکریلیک آب می باشد و از لحاظ شست و شو نسبت به رنگ های روغنی ارجعیت دارند. بر پایه ی آب بودن این رنگ، کمک می کند که این محصول دوستدار محیط زیست باشد و بدون بو می باشد.
رنگ های مولتی کالر، همانطور که از نامشان مشخص می باشد، ترکیبی از چند رنگ می باشند. ظاهر این نوع رنگ ها برجستگی ای دارد و بیشتر جنبه ی تزیینی دارد.

بلکا در نقاشی ساختمانی

بلکا را ترکیبی از الیاف طبیعی مثل پنبه سلولز، رزین سلولزی و سنگ های نزئینی می یاشد. در بلکا این ترکیبات با یکدیگر ترکیب شده اند و بافتی سلولزی را تشکیل می دهند. طبیعی بودن ترکیبات این پوشش، نوید دهنده ی خطر کمتر برای محیط زیست می باشد. این پوشش را می توان جایگزینی برای کاغذ دیواری دانست و بیشتر در فضا های مثل سرویس بهداشتی و بیمارستان کاربرد دارند.
رنگ بلکا عایقی برای صدا و حرارت شناخته می شوند.
از مزایای استفاده از بلکا، قابلیت شست و شو، بدون بو بودن، ضد ضربه بودن، ضد ترک خوردگیري، تنوع رنگی بالا، اجرای سریع و … دانست.
ولی با توجه به سطح بافت داری که این نوع رنگ دارد، شست و شوی آن دشوار است.

انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان

از نظر روانشناسی، هر رنگی می تواند حال و هوای متفاوتی را به بیننده القا کند. برای مثال در بیمارستان ها با استفاده از رنگ های آبی، سعی می کنند که احساس آرامش را به مراجعه کنندگان القا کند. استفاده کردن از رنگ های بنفش، احساس فضایی مدرن و به روز را می دهد. استفاده از رنگ های خنثی نیز دست مشتری را برای انتخاب اثاثیه و تجهیزات خانه باز می گذارد. رنگ هایی مانند نارنجی، قرمز و رنگ هایی از این قبیل، احساس نشاط و انرژی را به بیننده القا می کند.
از لحاظ بصری، استفاده رنگ های تیره تر برای سقف نسبت به دیوار ها باعث کمتر نشان دادن ارتفاع سقف می شود. این قبیل استفاده ها را هم می توان برای بزرگتر و کوچکتر نشان دادن محیط و برطرف کردن قناسی زمین به کار برد.
در نهایت در انتخاب رنگ ها برای نقاشی ساختمانی، باید از اصول رنگ شناختی بهره برد و همچنین جدول ترکیب رنگ ها بسیار حائز اهمیت می باشد که در شرکت ارگو این اصول به دقت توسط متخصصان و نقاشان دنبال می شوند.

 

هزینه های نقاشی ساختمانی

در هر زمینه ای، هزینه ها به عوامل بسیار زیادی بستگی دارند. در بحث نقاشی ساختمان هم گستره ی قیمت ها، به مارک رنگ ها، متراژ سطح کار، ابزار های مورد استفاده، تعداد نیروی کار، میزان خرابی دیوار و نیاز آن به بتونه کاری، نوع رنگ مورد استفاده و … می باشد.
در محاسبه ی قیمت تقاشی ساختمان، متراژ را ابتدا سه برابر می کنند و بعد آن را در نرخی که شرکت نقاشی ساختمان ارائه می دهند، ضرب می کنند.
این قیمت ها می توانند بسته به اینکه در چه شهری زندگی می کنید و اینکه نرخ کار نقاش چقدر باشد، متغیر باشد.
شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت ارگو، علاوه بر مطلع شدن از وضعیت نقاشی های ساختمانی این شرکت، از دیگر خدمات این شرکت نیز مطلع شوید و همچنین از قابلیت مشاوره ی رایگان این شرکت استفاده کنید. تیم ارگو در تلاش است تا بتواند تجربه ی خوبی را جهت استفاده شما از خدمات این مجموعه، رقم بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *