طراحی داخلی و دکوراسیون، خانه مسکونی

  • طراح: گروه طراحی داخلی و مبلمان اداری ارگو
  • کارفرما: آقای برزگر
  • تاریخ: 12/03/98
  • متراژ: 90 مترمربع
  • موقعیت: طراحی خانه مسکونی در شهرک غرب

شرح پروژه:

سبک طراحی داخلی و دکوراسیون به سبک هالیوودی. با توجه به ویژگی‌های این سبک که به سمت تجمل گرایی و استفاده از مواد و مصالح گران قیمت می‌رود، در این پروژه هم از متریال‌هایی مانند کاغذ دیواری پتینه، نقاشی پتینه، چرم، پارچه، مخمل، ابریشم، شیشه، فلزات، قاب‌های نقره پلاتین و… استفاده شده است. در این پروژه هوشمند سازی خانه نیز انجام شده است.

در طراحی به سبک هالیوودی تمایل زیادی به سمت مجلل و با شکوه بودن وجود دارد. از ویژگی‌های بارز این سبک استفاده از مبلمان با شکوه مخملی، کاغذ دیواری‌های گرانبها و عتیقه جات و… است.

سبک طراحی

طراحان در این سبک با توجه به متدهای سبک مدرن امروزی یا سبک مدرن انتقالی اقدام به طرح زدن می‌کنند. در واقع می‌توان گفت سبک هالیوودی تلفیقی از این دو سبک مدرن است. از ویژگی‌های بارز این سبک تزیین دیوارها، تیره کردن دیوارها، مبلمان مجلل، نورپردازی‌های متمرکز و زیاد، استفاده از تابلوهای هنری هالیوود و… طوری که جلوه‌ای از زندگی بازیگران سینمای هالیوود را القا کند.

معمولا عناصری که در دکوراسیون هالیوودی استفاده می‌شود داری تم خاصی است، نمایش لوازم پر زرق و برق و استفاده از رنگی ملایم در چیدمان، نورپردازی‌های متمرکز زیاد با نور محیطی کم، استفاده از پرده‌های بزرگ، استفاده از شیشه‌های روشن و فلزات شفاف، مبلمان چرم و مخمل، چراغ‌ها و لوسترهای تزیینی، کاغذ دیواری‌های پتینه با طرح‌های ثابت و الگوهای خاص گران قیمت، استفاده از تابلو و پوستر شخصیت‌های معروف و…  می‌توان نام برد.

در این سبک احترام ویژه‌ای برای تزیینات داخلی اتاق‌ها قائل می‌شوند. استفاده از پنجره‌های عریض و سراسری، سیستم هوشمند روشنایی برای کنترل میزان نور در طی شبانه‌ روز، استفاده از مبلمان مجلل با طراحی خاص و منحصر به فرد، در اتاق‌ها به خصوص فضای نشیمن اگر به سبک مینیمالیست طراحی شده باشد دیوار‌ها با متریال‌های ساده با تنالیته رنگ تیره اجرا می‌شود. سبک طراحی داخلی هالیوودی نمایانگر استفاده از بهترین و گران‌ترین لوازم مصرفی دکوراسیون است.