طراحی فضای تجاری    

  • طراح: گروه طراحی داخلی و مبلمان اداری ارگو
  • کارفرما: آقای میررحیم
  • تاریخ: 07/10/98
  • متراژ: 200 مترمربع
  • موقعیت: فروشگاه مبلمان اداری و طراحی داخلی ارگو

شرح پروژه:

طراحی داخلی و دکوراسیون به سبک مدرن امروزی. در طراحی این فضا همانطور که مشاهده می‌کنید متریال استفاده شده در طراحی داخلی این مجموعه از الوارهای چوبی، رنگ آکرلیک، شیشه، استیل، پارچه و چرم و… می‌باشد.

از ویژگی طراحی داخلی و دکوراسیون سبک مدرن در پروژه‌های فروشگاهی، دقت به اصل تاثیر گذاری فضا و چیدمان محصولات بر مشتری بسیار مهم است که در پایین به معرفی و بررسی سبک طراحی فروشگاه ارگو می‌پردازیم.

سبک طراحی

دو اصل طراحی داخلی فضا و نوع چیدمان مناسب محصولات در این فروشگاه، برای جلب نظر مشتری به طوری که با گذراندن زمان خود در فروشگاه لذتبخش باشد و تشویق به خرید شود رعایت شده است.

در چیدمان این فروشگاه از سبک شبکه‌ای استفاده شده است. تمام محصولات در راستا دیوار و توسط فرو رفتگی یا پارتیشن‌های جدا کننده چیدمان شده است. در این سبک همه اجزا در کنار تنوع محصولات با یکدیگر مکمل هستند و می‌توانیم با تغییرهای جزیی و یا استفاده از دکورهای مختلف برای بهتر نمایش دادن محصول استفاده کنیم.

در این چیدمان، فروش بازدهی بالاتری دارد چرا که محصول اصلی بدون مزاحمت دیگر محصولات قابل دسترس است و مشتری می‌تواند با خیالی آسوده در این فضا زمان زیادی را بگذراند و با رضایت خاطر خرید خود را انجام دهد که خود این کار می‌تواند تبلیغاتی برای فروشگاه توسط معرفی افراد را نیز داشته باشد.

از ویژگی‌های متمایز کننده این سبک می‌توان تاکید به عملکردگرایی و حذف تزئینات زیاد و غیر ضروری و استفاده از خطوط صاف و بی‌پیرایه را نام برد. از ویژگی‌های شاخص این سبک میتوان به استفاده از بافت‌های مینیمالیست، استفاده از رنگ‌های ملایم و مات در طیف رنگی خنثی و استفاده از موادی مانند چوب، شیشه، استیل، سنگ، پارچه و چرم و… نام برد.

در نورپردازی این سبک بیشتر از اسپات لایت و نورهای پراکنده ( نورهای متمرکز و مخفی)، نورهای دیواری و هالوژنی استفاده شده است. با این روند نورهای متمرکز می‌توان گستره دید مشتری را محصور کرد و حس ادراکی فرد را در انتخاب درست محصول تحت تاثیر قرار داد.