طراحی داخلی و دکوراسیون، ویلای مسکونی

  • طراح: گروه طراحی داخلی ومبلمان اداری ارگو
  • کارفرما: دکتر رضایی
  • تاریخ: 98/05/26
  • متراژ: 24 مترمربع
  • موقعیت: ساختمان تجاری اداری پالادیوم ، زعفرانیه

شرح پروژه

طراحی داخلی و دکوراسیون به سبک پارامتریک . متریال استفاده شده در این مطب فرآورده های  چوبی، کناف، ترمو وود، دیوار سبز، چرم و… است. در طراحی این فضا طبق نظر کارفرما سعی شده تا از حداکثر متراژ با توجه به استانداردها برای طراحی مبلمان و چیدمان آن ها استفاده شود. طراحی دیگر فضاهای کلینیک زیبایی در دست انجام است.

سبک طراحی

طراحی داخلی و دکوراسیون به سبک پارامتریک

معماری پارامتریک بر خلاف دیگر سبک ‌های مدرن که مرز مشخصی از اشکال منظم و خالص در میان آن‌ ها وجود دارد بیش‌تر از فرم‌ های آزاد و پیوسته که در عین تکرار در حال تغییر فرم است استفاده می‌شود.

معماری پارامتریک بر پایه الگوریتم پیچیده اشکال و الهام از طبیعت است. طراحی پارامتریک یک پارادایم طراحی است که در روابط بین المان‌ها، تکثیر هندسه و فرم‌های پیچیده را رقم می‌زند.

طراحی داخلی پارامتریک، فضایی سیال و پویا را که به گونه‌ای منسجم و به هم پیوسته بر روی فضا و یکدیگر تاثیر می‌گذارند خلق می‌کند. طراحی پارامتریک سبک جدید و متفاوت دنیای معماری امروز است. این جریان نوظهور قریب به 15 سال است که از اصول نئوکلاسیک معماری پیشی گرفته و هم ‌تراز با دنیای مدرن امروزی گام برمی‌دارد. طراحی پارامتریک وابسته به نرم‌افزارهای کامپیوتری و الگویابی ‌های هندسی که با کمک  ماتریس ‌ها، روش ‌ها و توابع ریاضی و با بهره‌مندی از قدرت نرم‌افزارها توانسته روند پیچیده فکر کردن را که به صورت ناخودآگاه به خلق اثری بدیع، سیال و چشم ‌نواز همسو با سلیقه زیبایی ‌شناسانه در عرصه معماری می شود را القا کند.

تفکر طراحی پارامتریک بر پایه تغییر و دگرگونی در طرز فکر بین تحقیقات و راهکارهای تعریف شده است. کاربرد الگوریتم و روش های محاسباتی تنها برای طراحی مبلمان نیست بلکه خلق احتمال های غیر ممکن است.