طراحی داخلی و دکوراسیون ، بوتیک زنانه

  • طراح: گروه طراحی داخلی و مبلمان اداری ارگو
  • کارفرما: جناب آقای مهندس هاشمی
  • تاریخ: 97/10/07
  • متراژ: 55 مترمربع
  • موقعیت: فروشگاه لباس زنانه در مجتمع لوتوس مال نازی آباد

شرح پروژه

طراحی داخلی و دکوراسیون به سبک آسیایی. با توجه به مشخصه های سبک طراحی این فضا، از مصالح همگام با طبیعت مانند چوب، سنگ و چرم، ترموود، نورهای ال ای دی دیواری و سقفی و… استفاده شده است. طراحی این فضا با توجه به اصول مقیاس و تناسب پلان و متریال های موجود، این اطمینان را حاصل می‌کند که در یک فضا، اشیاء به‌گونه‌ای به نظر برسند که انگار به یکدیگر تعلق دارند و در ترکیب با هم باعث ایجاد حس آرامش و تعادل در فضا می‌شود.

سبک طراحی

آرامش و تعادل و انرژی های همگون با طبیعت از ویژگی های منحصر به فرد سبک آسیایی است. ترکیب طیف رنگ های گرم، استفاده از مصالح چوب و سنگ، استفاده از تزئینات و تابلوهای نقاشی را می‌توان از خصوصیات بارز این سبک دانست.

سه عنصر آب، خاک و آسمان از المان های سبک آسیایی است. استفاده از رنگ های سبک و خالص مانند سفید، قهوه‌ای مایل به زرد، سبز، آبی آسمانی، طوسی و استفاده از مبلمان و قسمتی از فضا به عنوان کتیبه با تنالیته رنگی تیره‌تر برای به وجود آمدن تعادل بصری و کنتراست در فضا می‌تواند حس آرامش بخشی را القا کند. قابل ذکر است که در انتخاب طیف رنگی فضا در سبک آسیایی باید به منطقه‌ای که در آنجا طراحی می‌شود نیز توجه کرد.

از دیگر ویژگی های این سبک می‌توان به ارگانیک بودن فضای معماری، الهام گرفتن از طبیعت در انتخاب مصالح و انرژی های ساطر شده از آن در فضا، نورپردازی باز و گاها ترکیب نور و سایه در فضا ، استفاده از قفسه و کتابخانه های عمیق در طراحی دکوراسیون، قابلیت انعطاف پذیری در طراحی فضا و دکوراسیون با توجه به سلیقه افراد اشاره کرد.