طراحی اتاق مدیریت، مطب روانشناسی

  • طراح: گروه طراحی داخلی و مبلمان اداری ارگو
  • کارفرما: دکتر فخاریان
  • تاریخ: 24/06/98
  • متراژ: 35 مترمربع
  • موقعیت: ساختمان اداری میلاد، بلوار میرداماد

شرح پروژه

طراحی داخلی و دکوراسیون به سبک انتقالی. متریال استفاده شده در این مطب دیوار کوب ام دی اف، ترمو وود، فرآورده های چوبی، دیوار سبز، رنگ میکروسمنت نواکالر (طرح بتن)، بتن اکسپز، سنگ، شیشه، بافت پارچه ای و چرم و… است.

در طراحی این فضا سعی شده تا با ترکیب یکسان متریال‌های مختلف و الهام گرفته شده از طبیعت وضعیتی متعادل و هماهنگ، برای رسیدن به فضایی ایده آل را ایجاد کنیم.

سبک طراحی

طراحی سبک انتقالی مانند ازدواج دو سبک مدرن و نئوکلاسیک است که آن ها را به تکاملی بی انتها می‌رساند. سبکی که در پی آن آرامش و نشاط را به دنبال دارد. در بحبوحه طراحی فضاهای ناهمگون، در ترکیب طراحی کلاسیک و مدرنیته، سبک انتقالی توانسته این دو طراحی متفاوت را با وضعیتی متعادل و هماهنگ کنار هم بیاورد.

سبک انتقالی شما را با فرهنگ و هویت گذشته انس می‌دهد و محدودیتی برای پیاده کردن طراحی جدید و تجربه دکوراسیون مدرنیته ایجاد نمی‌کند. در طراحی و چیدمان انتقالی همواره سعی می‌شود از مصالح مختلف  مانند چوب، شیشه، بتن، فلز، پارچ و چرم و… با ترکیب یکسان استفاده شود.

یکی از مهم ترین شاخصه‌های این سبک استفاده از طیف رنگ‌های خنثی و ملایم است. رنگ غالب فضا از بین رنگ‌هایی مانند طوسی، آبی آسمانی، سفید، کرم، قهوه‌ای روشن و… انتخاب می‌شود. البته باید در نظر داشت که استفاده از مبلمان و اکسسوری هایی با رنگ‌های تیره، تعادل بصری را به وجود می‌آورد.

استفاده از این طیف رنگ‌ها باعث می‌شود فضا حس آرامش بخش و انرژی های همگون با طبیعت داشته باشد.حس سادگی و شفافیت و صیقلی بودن طراحی فضا از شاخصه های معماری انتقالی در ترکیب سبک‌های سنتی و مدرن است.